Jarní semestr Kamdu pokračuje, v Praze i v Brně již proběhla řada zajímavých workshopů. Proto bychom se s tebou rádi podělili o některé informace a zkušenosti, které na workshopech zazněly. Poprosili jsme tedy naše Ambasadory, aby vybrali jeden z workshopů, který navštívili, a pokusili se nám shrnout, co se během něj dozvěděli. Dostali jsme několik skvělých a informacemi nabitých odpovědí. Jedna z nich se týká workshopu, který jsme měli v nabídce minulý rok a letos teprve proběhne. Dnešní blogový příspěvek tak nebude jen ohlédnutím, ale i ochutnávkou toho, na co se ještě můžete těšit 😊.

Dominik Tisovský o workshopu Petra Vojnara Buď mistrem v komunikaci!

Petr Vojnar nás na workshopu naučil následující:

  • Nikdy nezačínat svou prezentaci slovy „tak“, „takže“, „dneska jsem si pro vás připravil“, ale spíš začínat nějaký faktem, citátem, statementem. Začít prostě nějak aktivněji.
  • Trapnost si určuješ ty sám. Pokud si řekneš, že to je trapné, tak to trapné bude. Pokud ne, tak to trapné nebude. Energie investovaná do trapnosti se násobí.
  • Titulky u instagramových reelsek je dobré dávat na úroveň prsou, protože člověk, který se na reelska dívá, tak lépe udrží pozornost. Kdyby ty titulky byly úplně dole, tak by se sledující musel dívat střídavě dolu a nahoru.

Petr, který má vybudovaný také svůj osobní brand, nám dále radil, jak se prezentovat na sociálních sítích. Na workshopu jsme si vyzkoušeli, jak sami sebe nejlépe představit, říkali jsme si, jakou školu studujeme a co dalšího děláme.

Marika Staňková o workshopu Petra Sucháčka Jak na nenásilnou komunikaci?

Byla jsem na workshopu o nenásilné komunikaci a tom, jak tento princip využít v osobním životě. Dozvěděla jsem se především to, jak zásadní je vnímat při komunikaci s ostatními jejich a současně i své potřeby a touhy. A zároveň se nebát být v komunikaci více otevřená.

Jakub Linhart o workshopu Aleše Martínka Jak využít finanční gramotnost v praxi?

Na workshopu jsme probírali různé aspekty toho, jak dobře podnikat, co si určitě nenechat ujít v rámci podnikání a jak zlepšovat business development. Dále jsme se věnovali trhu s realitami. To mi otevřelo oči v tom, jak se vlastně hýbou ceny bytů v Praze, které v posledních letech astronomicky rostou. Dozvěděl jsem se, že i když už developeři mají byty postavené, nechtějí je prodat hned. Místo toho čekají a nechají trh ještě trochu vyhladovět, aby poptávka přerostla nabídku a tím se byty ještě více zdražily. Teprve pak byt prodají.

Ačkoliv pan Martínek nemá diplom z vysoké školy, tak jeho přehled ve světě financí je opravdu neuvěřitelný. Podělil se s námi o plno hodnotných zkušeností a doporučil nám různé drobnosti, které nám mohou pomoct během naší cesty za úspěchem. Například nám říkal, že se rád baví s mladými lidmi, protože mu to přináší inspiraci pro jeho podnikání. Rád chodí i na různé pohovory, aby viděl, jak vlastně vypadá trh práce. Těmito aktivitami se snaží udržovat v “provozní teplotě”, aby jeho podnikání bylo stále úspěšné. A pravdou je, že na hypotečním trhu si Modrá pyramida stojí opravdu nejlépe.

Klára Birtusová o workshopu Lukáše Černého Je podnikání tvoje cesta?

Na workshopu se mi hodně líbila myšlenka, že každé podnikání má stejný charakter jako ten, kdo ho založil. Firma odráží všechny dobré i špatné vlastnosti podnikatele a je dobré si na to dávat pozor. To si z workshopu odnáším asi nejvíc. Dále mě zaujalo to, že i firma, která funguje tři, čtyři roky, stále používá mentora, který firmě pomáhá budovat strategii. Inspirátor doporučoval, aby každý budoucí podnikatel nejdříve nabral zkušenosti jako zaměstnanec v jiné firmě. Je totiž důležité vyzkoušet si různé firemní procesy a zažít celkové fungování společnosti.